top of page

HJT PRO MUŽE

Hormonální jógová terapie pro muže.
Nevíte co máte očekávat? Nechte mě to lépe přiblížit na této stránce!
 

KURZY JSOU PROVÁDĚNY INDIVIDUÁLNĚ
Co je to Hormonální jógová terapie pro muže? 

Hormonální jógová terapie je specifická sestava 16 cviků a jógová terapeutická metoda, kterou vynalezla brazilská psycholožka Dinah Rodrigues. Jedná se o dynamické jógové pozice, intenzivní dechové techniky a budhistické techniky cirkulace energie a hlubokého uvolnění. Během cvičení působíme na hormonální hladinu a reaktivujeme žlázy s vnitřní sekrecí (varlata, štítnou žlázu, nadledvinky a hypofýzu), díky čemuž odstraňujeme velmi rychle a efektivně nepříjemné hormonálně podmíněné potíže, a to nejen v andropauze. Cviky v sestavě rovněž odstraňují bloky v oblasti celého pohybového aparátu. 

Jedná se o přírodní léčbu, která byla vytvořena speciálně pro muže, kteří mají problémy způsobené hormonální nerovnováhou a zejména stresem. Odcvičení celé sestavy zabere okolo 30 minut a nemělo by se měnit pořadí cviků ani jednotlivé cviky provádět samostatně. 

Spolu s celou sestavou se na kurzech naučíte také antistresové a pránájámické techniky, které příznivě ovlivňují psychiku, odbourávají stres a zklidňují mysl. Rovněž prohlubují účinky celé sestavy! 

 

 

 

 

 

 

 

S čím vším HJT dokáže mužům pomoci? 

 • problémy spojené s andropauzou - snižování hladiny testosteronu, nespavost, probouzení se ze spánku a nemožnost znovu usnout, suchost kůže, podrážděnost, deprese, migrény, osteoporóza, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality a schopnosti soustředit se, snížené libido a další   

 • zvýšené stresové zatížení - problémy s neschopností odpočinout si, workoholismus, neustálý stres 

 • problémy  v oblasti sexuality a s plodností - zhoršená kvalita spermatu, snížené libido, zhoršené prožívání intimního života, problémy s erekcí, prostatou aj. 

 • problémy se štítnou žlázou - zejména snížená funkce štítné žlázy a s ní spojené symptomy jako častá únava, nedostatek energie, pocení, substituční hormonální léčba 

 • syndrom karpálního tunelu - bolest v zápěstí, brnění rukou, bolestivost při zvedání těžších věcí, nízká citlivost v rukou

 • a další problémy, jako například špatná kvalita vlasůnehtů a kůže, bolesti hlavy a migrény, panický syndrom, přibírání na váze, bolesti kloubů, deprese, únava, špatné trávení, má vliv na tvorbu a kvalitu svalové hmoty a odstraňuje přebytečný tuk. 

 SE VŠEMI TĚMITO PROBLÉMY VÁM MŮŽE HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE POMOCI!

 

 

Pro koho je tedy HJT určena? 

HJT je vhodná jako prevence všech výše zmíněných symptomů pro každého muže a jako řešení těchto obtíží. 

Sestava hormonální jógové terapie je vhodná i pro muže, kteří nemají zkušenosti se cvičením jógy. Cviky ze sestavy jsou jednoduché a určené pro širokou veřejnost, případně Vám dle Vašeho zdravotního stavu přímo na kurzu cviky modifikuji a poradím, cviky provádět i s lehkou obměnou z důvodu různých zdravotních omezení. 

Hormonální jógová terapie rovněž velmi efektivně podporuje celkový zdravotní stav - čistí naše tělo, zvyšuje imunitu, zvyšuje pružnost těla, pohyblivost kloubů, velmi dobře působí i v případě alergií či problémy s dýcháním, napomáhá omlazení, protahuje zkrácené svaly, posiluje ochabující partie, odstraňuje bloky v páteři a v oblasti pánve, čímž dochází ke zlepšení nervového zásobení celého těla. 

Dále dochází k odstranění chronické zácpy, únavy, bolestí zad, zhojení akné, zlepšení funkce štítné žlázy, posílení imunitního systému apod. 

Kontraindikace HJT

 

 • jakákoliv prodělaná rakovina způsobená zvýšenou hormonální hladinou

 • krátká doba po operacích

 • pokročilá osteoporóza

Další specifické problémy, které je vhodné konzultovat s lektorkou před samotným kurzem: 

 • srdeční potíže

 • nespecifikované bolesti břicha

 • zvýšená funkce štítné žlázy (sestavu upravujeme na kurzu)

 • antidepresiva a další léky 

bottom of page