top of page

HJT PRO ŽENY

Hormonální jógová terapie pro ženy.
Nevíte co máte očekávat? Nechte mě to lépe přiblížit na této stránce!
 

Co je to Hormonální jógová terapie pro ženy? 

Hormonální jógová terapie je specifická sestava cvičení a terapeutická metoda, kterou vynalezla brazilská psycholožka Dinah Rodrigues. Jedná se o dynamické jógové pozice, intenzivní dechové techniky a budhistické techniky cirkulace energie a hlubokého uvolnění. Během cvičení působíme na hormonální hladinu a reaktivujeme žlázy s vnitřní sekrecí (vaječníky, štítnou žlázu a hypofýzu), díky čemuž odstraňujeme velmi rychle a efektivně nepříjemné hormonálně podmíněné potíže, a to nejen v přechodu. 

Jedná se o přírodní léčbu, která byla vytvořena speciálně pro ženy, které mají problémy způsobené hormonální nerovnováhou. 

Odcvičení celé sestavy zabere okolo 35 minut a nemělo by se měnit pořadí cviků ani jednotlivé cviky provádět samostatně. 

Spolu s celou sestavou se na kurzech naučíte také antistresové a pránájámické techniky, které příznivě ovlivňují psychiku, odbourávají stres a zklidňují mysl. Rovněž prohlubují účinky celé sestavy! 

 

 

 

 

 

 

 

 

S čím vším HJT dokáže pomoci? 

 • problémy spojené s menopauzou - předčasná menopauza, návaly horka, nespavost, probouzení se ze spánku a nemožnost znovu usnout, suchost kůže, podrážděnost, deprese, migrény, osteoporóza, suchost urogenitální oblasti, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality a schopnosti soustředit se, inkontinence, snížené libido a další   

 • problémy s menstruací - nepravidelná či bolestivá menstruace, ztráta menstruace či ovulace, premenstruační syndrom (PMS), cysty na vaječnících či polycystické vaječníky (PCO), nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze

 • problémy s otěhotněním - neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou, srůsty na vejcovodech, potíže donosit miminko, opakované zamlklé těhotenství, zvýšená potratovost aj. 

 • problémy se štítnou žlázou - zejména snížená funkce štítné žlázy a s ní spojené symptomy jako častá únava, nedostatek energie, pocení, substituční hormonální léčba 

 • syndrom karpálního tunelu - bolest v zápěstí, brnění rukou, bolestivost při zvedání těžších věcí, nízká citlivost v rukou

 • a další problémy, jako například špatná kvalita vlasů (nedostatečná hustota, vypadávání, lámavost, nadměrné maštění), nehtů (lámavost, štěpení) a kůže (nadměrná tvorba vrásek, akné, suchost pokožky, nedostatečné prokrvování pleti), bolesti hlavy a migrény, panický syndrom, přibírání na váze v oblasti boků, bříška, pasu, prsou, bolesti kloubů, deprese, únava

 

 SE VŠEMI TĚMITO PROBLÉMY VÁM MŮŽE HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE POMOCI!

 

 

Pro koho je tedy HJT určena? 

HJT je vhodná jako prevence všech výše zmíněných symptomů pro každou ženu od 35 let, kdy dochází k postupnému klesání přirozené hormonální hladiny a mohou se objevit první symptomy příchodu menopauzy. Mladší ženy mohou také HJT cvičit, pokud mají některý z uvedených symptomů či jakýkoliv problém spojený s nevyrovnanou hormonální hladinou!  

Výborné výsledky přináší HJT také u žen, které řeší neplodnost nebo u těch, které se připravují na umělé oplodnění. Terapie totiž velmi rychle připravuje dělohu a zlepšuje výsledky přijetí vajíčka a následné donošení miminka. 

Sestava hormonální jógové terapie je vhodná i pro ženy, které nemají zkušenosti se cvičením jógy. Cviky ze sestavy jsou jednoduché a určené pro širokou veřejnost, případně Vám dle Vašeho zdravotního stavu přímo na kurzu cviky modifikuji a poradím, cviky provádět i s lehkou obměnou z důvodu různých zdravotních omezení. 

Hormonální jógová terapie rovněž velmi efektivně podporuje celkový zdravotní stav - čistí naše tělo, zvyšuje imunitu, zvyšuje pružnost těla, pohyblivost kloubů, velmi dobře působí i v případě alergií či problémy s dýcháním, napomáhá omlazení. 

Cvičení je doporučováno i ženám po šestinedělí, které tak velmi efektivně mohou podpořit laktaci a eliminovat psychické i emocionální výkyvy. 

Kontraindikace HJT

 

 • těhotenství 

 • rakovina prsu a jakákoliv prodělaná rakovina způsobená zvýšenou hormonální hladinou

 • krátká doba po operacích

 • pokročilá osteoporóza

Další specifické problémy, které je vhodné konzultovat s lektorkou před samotným kurzem: 

 • pokročilá endometrióza

 • velký myom (okolo 5cm)

 • srdeční potíže

 • nespecifikované bolesti břicha

 • zvýšená funkce štítné žlázy (sestavu upravujeme na kurzu)

 • antidepresiva a další léky 

bottom of page